Субсидиите за земеделските производители ще бъдат изплатени до края на месец март

Субсидиите за земеделските производители ще бъдат изплатени до края на месец март, увери на конференция, посветена на бъдещето на ОСП след 2013 година в Благоевград, заместник-министър Светлана Боянова.
„Министерството разбира необходимостта на стопаните да получат финансова подкрепа в самото начало на активния земеделски сезон”, заяви зам.-министърът, като подчерта, че така те ще могат да закупят навреме необходимите им семена, торове, препарати и да извършат пролетното засяване на площите, както и всички агротехнически мероприятия по вече засетите площи.
Заместник-министър Боянова подчерта, че по регламент срокът за изплащане на директните плащания за 2010 г. е 30 юни, но Министерството на земеделието и храните давайки си сметка за реалните потребности на земеделските производители, има намерения да стартира плащанията в средата на март и да ги приключи до края на месец март.
Министърът на земеделието и храните д-р Мирослав Найденов от своя страна увери, че се правят всички необходими проверки за съответствие на декларираните площи със заснетата ортофотокарта, и че амбицията на екипа му и през тази година фермерите наистина да получат средствата, които ще облекчат дейността им, много по-рано от предвиденото по регламент. Той допълни, че в момента от БСП се правят некоректни опити за създаване на напрежение в сектора и провокиране на инсинуации, защото знаят, че субсидиите ще се изплатят през март.

Месечен архив


  • April 2014
  • February 2014
  • January 2014
  • November 2013
  • August 2013
  • July 2013
  • April 2013
  • January 2013
  • October 2012
  • September 2012
  • August 2012
  • July 2012
  • June 2012
  • May 2012
  • March 2012
  • December 2011
  • November 2011
  • October 2011
  • September 2011
  • August 2011
  • July 2011
  • June 2011
  • May 2011
  • April 2011
  • March 2011
  • February 2011