До края на април ще бъдат изплатени субсидиите по агроекология за 2009 г.

„Всички проблеми на бенефициенти по мярка 214 „Агроекологични плащания” от Програмата за развитие на селските райони 2007-2013 г. за 2009 г. ще бъдат разгледани и изчистени до края на месец март, а до края на април ще им бъдат изплатени и субсидиите”. Това обяви министърът на земеделието и храните д-р Мирослав Найденов в Пловдив. Той съобщи, че снощи късно е посетил Държавен фонд „Земеделие” и се е запознал на място със служителите, които работят в извън работно време, за да подготвят плащанията по тази мярка.

От юли 2011 г. може да се кандидатства отново по мярка 112 за създаване на стопанства за млади фермери, като за целта е предвиден бюджет от 40 мил. лв., уточни министър Найденов. Предстои да бъде решен и въпросът с прехвърлянето на средства по мерките с изразходван финансов ресурс, допълни той.

Земеделските производители поставиха пред министъра въпросът с разораването и очертаването на земеделски пътища покрай парцелите. Той категорично посочи, че селските пътища не могат да бъдат очертавани и обявявани за субсидиране. На тях ще им се налага санкция. Министърът препоръча при разораването и очертаването на земеделски пътища, да се сезират местните кметове, полиция и прокуратура.

Месечен архив


  • April 2014
  • February 2014
  • January 2014
  • November 2013
  • August 2013
  • July 2013
  • April 2013
  • January 2013
  • October 2012
  • September 2012
  • August 2012
  • July 2012
  • June 2012
  • May 2012
  • March 2012
  • December 2011
  • November 2011
  • October 2011
  • September 2011
  • August 2011
  • July 2011
  • June 2011
  • May 2011
  • April 2011
  • March 2011
  • February 2011